By zamknąć kalkulator ryzyka, proszę kliknąć (x) w prawej górnej części okienka

wybierz kalkulator ryzyka:

Kalkulatory Ryzyka
(dla osób bez wyształcenia medycznego)

Description of the calculator here...

Indywidualny Kalkulator Oceny Ryzyka Zachorowania na Raka Prostaty

Kalkulator ryzyka zachorowania na raka prostaty został opracowany by pomóc pacjentom i ich lekarzom. Istnieje osiem różnych kalkulatorów. Pierwsze dwa wypełnia sam pacjent, nie potrzeba do tego żadnej wiedzy medycznej.

Może Pan sam oszacować swoje ryzyko zachorowania wykorzystując kalkulator ryzyka 1 (nie uwzględniający wyniku PSA), który opiera się na Pana wieku, wywiadzie rodzinnym oraz objawach ze strony układu moczowego.

Czym jest PSA i czemu jego stężenie jest takie istotne?Być może miał Pan już wykonane proste badanie stężenia antygenu swoistego dla prostaty (PSA) we krwi. Ryzyko obecności raka prostaty rośnie wraz ze wzrostem tego stężenia. Po wykonaniu badania PSA można wypelnić kalkulator ryzyka 2 (uwzględniający wynik PSA). To powinno pomóc w podjęciu świadomej decyzji o ewentualnych dalszych badaniach.

Nawet jeśli stężenie PSA jest podwyższone, nie musi to oznaczać raka prostaty. Inne choroby prostaty także mogą podwyższać jego stężenie. Istotne jest, by wiedzieć, że niekiedy rak prostaty rośnie powoli, wywołuje minimalne objawy i nie zagraża życiu.

Po uzyskaniu informacji być może zechce Pan przedyskutować uzyskane wyniki z lekarzem. Możliwe, że zostanie pan skierowany na specjalistyczne badania. Urolog ma do dyspozycji kalkulatory ryzyka 3, 3+DRE, 4, 4+DRE, 5 oraz 6, do wykorzystania na różnych etapach procesu diagnostycznego.

Kontakt

Monique Roobol
Risk Calculator Administrator

info@prostatecancer-riskcalculator.com

Twoja opinia

Przeslij nam swoją opinię dotyczącą kalkulatora ryzyka oraz podziel sie doświadczeniem w jego wykorzystaniu

Czekamy na twoja opinię, dziekujemy